Adatkábelt húz Európa és Amerika közé a Google
Transzatlanti kábel fogja növelni a Google rendszereinek megbízhatóságát és válaszidejét.
Transzatlanti kábel fogja növelni a Google rendszereinek megbízhatóságát és válaszidejét.
Az újabb balti-tengeri szürkezónás támadás után feltartóztatták a tenger alatti kábelek megrongálásával vádolt kínai szállítóhajót. A kritikus infrastruktúrának számító kábelek rendkívül sérülékenyek, és másfél évszázada adják a globális kommunikáció gerincét.
Pusztán politikai szépségtapasz, hogy Izraelt és Szaúd-Arábiát hivatalosan nem kapcsolhatja össze internetkábel. Formálisan az egyik kábel véget ér majd Eilat izraeli kikötővárosban, a másik pedig a szomszédban, a jordániaI Akabában kezdődik. Valójában azonban 2024-re lefektetik az első közvetlen internetkábelt Izrael és Szaúd-Arábia között.
Öt hét leforgása alatt sikerült kicserélni azt a tenger alatti adatkábelt, ami összekapcsolja Tongát a világgal. Ezzel azonban még nem állt helyre teljesen az internetkapcsolat.
Megbénul az internet, ha baj éri a tenger alatti kábeleket. Ezek magánkézben vannak, és biztonságuk bizonytalan.
A Facebook kibővítette a 2Africa nevű projektjét, így az eredetihez képest több mint dupla annyi internetezőt szolgálhat majd ki az infrastruktúra.
Közös mélytengeri internetkábelek kialakítását tervezi a Facebook. A fejlesztéssel ázsiai országoknak biztosítanának hozzáférést a stabilabb vezetékes hálózathoz.
Az amerikai tudósok szerint a tenger alatti adatkábeleket kiválóan lehetne használni szeizmométerként, az eljárással azonban egyelőre van egy kis probléma.
A tervek szerint egészen Dél-Afrikáig húzná azt a Google az adatkábelt, ami a cég harmadik kizárólagos használatú bitvezetéke lesz.
Újabb tenger alatti adatkábel lefektetésén gondolkodik a Facebook – értesült a Wall Street Journal. A célpont ezúttal Afrika.
A MAREA nevű adatkábel forgalmát még 2017 októberében kapcsolta be a Facebook és a Microsoft, ami eddig is a világ legnagyobb kapacitású vezetéke volt, most azonban még csavartak egyet a teljesítményen.
A Google Cloud növekvő felhasználói száma miatt újabb transzatlanti kábelt helyez el az Atlanti-óceán mélyén a keresőóriás. A Vöröskereszt atyjáról elnevezett optikai eszköz a tervek szerint az Egyesült Államok és Franciaország között fog működni, és már 2020-ban bekapcsolják.
Nyugat-Afrika országainál komoly gondot okozott, amikor március végén elszakadt egy tenger alatti adatkábel.
Jelenleg mintegy nyolc olyan optikai kábel fut az óceánok mélyén, ami a Google-höz tartozik – és ezeken át zajlik a a világ internetforgalmának 25 százaléka. Most újabb kábeleket fektetnek le, hogy gyorsabb és megbízhatóbb legyen a szolgáltatásuk.
Elkészült az Észak-Amerikát és Európát összekötő vízalatti kábel, amelyen a Facebook, a Microsoft és a Telefónica szolgáltatásai ömlenek ezután át, másodpercenkénti 160 terabites sebességgel.
Új vízalatti kábel lépett ma működésbe a Csendes-óceánon alján, ami a Google ezzel alaposan felgyorsítja a kelettel bármilyen kapcsolatban lévő internetes szolgáltatásokat.
A két tech cég az Atlanti-óceánon keresztül köti össze Amerikát és Európát, hogy gyorsabbak legyenek a szolgáltatásaik.